Javni natječaj za davanje u zakup poslovnog prostora za stomatološku ordinaciju

Na temelju članka  6. Zakona o zakupu i kupoprodaji poslovnog prostora (NN 125/11, 64/15, 112/18), članka 11. Odluke o uvjetima i postupku natječaja za davanju  u zakup poslovnog prostora  (GL br. 2/97, 5/06) Općinski načelnik  raspisuje

za davanje u zakup poslovnog prostora

za stomatološku ordinaciju

1. Predmet zakupa je poslovni prostor /unutrašnji prostor/ od 22 m2  s pravom korištenja zajedničkih sanitarnih prostorija i čekaonice u vlasništvu Općine Baška Voda u Baškoj Vodi, Podspiline 9A, zgrada područne ambulante.
  2. Poslovni prostor daje se u zakup u stanju u kojem se nalazi u trenutku zaključenja ugovora o zakupu.
  3. Poslovni prostor daje se u zakup na jednu (1) godinu.
  4. Namjena poslovnog prostora: stomatološka ordinacija
  5. Početni iznos godišnje zakupnine iznosi 1.000,00 €. U iznos nije uračunat PDV, te ponuditelj treba ponuditi visinu najamnine u eurima, bez PDV-a.
  6. Najpovoljnijom ponudom smatrat će se ona ponuda koja uz dokaz o ispunjenju uvjeta iz natječaja sadrži i najviši iznos zakupnine.
  7. Na ime jamčevine ponuditelji trebaju uplatiti 100,00 eura na žiro račun Općine Baška Voda HR23 2390 0011 8009 00002, model 68, poziv na broj: 7722-OIB, svrha uplate:jamstvo-naziv predmeta natječaja
  8. Troškovi vode, struje, komunalne naknade, odvoza smeća, održavanja prostorija, porezni i drugi troškovi nisu uračunati u zakupninu i padaju na teret zakupnika.
  9. Poslovni prostor se smatra građevinski uređen i ne priznaje se naknada za ulaganje u njegovu   adaptaciju.
  10. Zakupnina se plaća godinu unaprijed.
  11. Poslovni prostor se može razgledati u roku otvorenom za podnošenje ponuda, svakim radnim   danom od 09 do 12 sati po prethodnoj najavi u Upravni odjel za gospodarenje prostorom i komunalno-prometne-pomorske poslove, broj telefona 021/620-244.
  12. Ponuda mora sadržavati:

- naziv (ime) i adresu i OIB ponuditelja,

- ponuđenu cijenu,

- dokaz o plaćenoj jamčevini,

- raniji zakupnik dokaz o izvršenim obvezama po prijašnjem ugovoru,

- dokaz o podmirenju potraživanja prema Općini Baška Voda i trgovačkim društvima u vlasništvu Općine Baška Voda

- dokaz o dozvoli obavljanja stomatološke djelatnosti

- broj žiro računa za slučaj povrata jamčevine

1. Ponuditelj čija se ponuda prihvati dužan je bez posebnog poziva, u roku od sedam dana po obavijesti o rezultatima natječaja zaključiti ugovor o zakupu i uplatiti godišnju zakupninu, u protivnom gubi pravo zakupa predmetnog prostora  i povrat uplaćene jamčevine.
  2. Zakupodavac zadržava pravo da ne prihvati ni jednu od pristiglih ponuda, te poništenje natječaja bez obrazloženja.
  3. Ponude se podnose poštom preporučeno u zatvorenoj kuverti na adresu: Općina Baška Voda, Obala sv. Nikole 65, 21 320 Baška Voda.
  4. Na ponudi treba biti naznačen  naziv odnosno ime ponuditelja i naznaka: "ponuda za davanje u zakup poslovnog prostora za stomatološku ordinaciju-ne otvaraj”
  5. Ovaj natječaj objavit će se na službenoj web stranici Općine Baška Voda www.opcinabaskavoda.hr i na oglasnoj ploči Općine Baška Voda.
  6. Ponude na natječaj mogu se podnijeti u roku od 8 dana od objave ovog natječaja.
  7. Javno otvaranje ponuda bit će 28. listopada 2024. u 10,00 sati u prostorijama Općine Baška Voda, Obala Sv. Nikole 65, 21320 Baška Voda.
  8. Sve dodatne informacije mogu se dobiti svakog radnog dana u Upravnom odjelu za gospodarenje prostorom i komunalno-prometne-pomorske poslove na broj telefona 021/620-244.

KLASA:372-01/24-01/02

URBROJ: 2181-17-02-24-01

Baška Voda, 14.10.2024.godine

PDF PDF Javni natječaj za davanje u zakup poslovnog prostora za stomatološku ordinaciju .PDF