Zgrada nautičkog turizma

Općina Baška Voda kao 100% vlasnik uz dokapitalizaciju zajedno s TŠL Baška Voda uložila  oko 14 000 000 kuna u zgradu luke. Izgrađena je zgrada nautičkog turizma sa kompletno uređenim parkingom, uredskim prostorima, prostorom za trgovine, konferencijskom salom za 60 osoba, restoranom koji broji 200 sjedećih mjesta, caffe barom sa oko 30 sjedećih mjesta, te prekrasnom terasom za koju možemo reći da ima najljepši pogled kako na samu luku, more i otoke, tako i na uvijek očaravajuće Biokovo.

Planira se i uređenje manjeg makadamskog dijela luke. Gotovi su projekti novog gata od 120 m, gdje će moći pristajati veliki brodovi i jahte, ali i kruzeri srednje veličine. Procjena vrijednosti buduće investicije je 15 000 000 kuna. U dogovoru s nadležnim ministarstvom i Županijom zatvorit će se financijska konstrukcija. Završetkom iste planira se napraviti prostor za veslače i jedriličare kako bi mladim naraštajima prenosili znanje i ljubav da nastave bogatu pomorsku tradiciju Baške Vode.